Engelliler Merkezi Görenleri Büyüledi

0

Engelliler Merkezi Görenleri Büyüledi
Basın tanıtım gezisine Ak Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ve eşi, Sanatçı Metin Şentürk ve eşi, Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse, Bahadır Erdoğdu ve Erdoğdu ailesi, engelli
aileleri, semt sakinleri ve kalabalık bir gazeteci topluluğu katıldı.
500 kalıcı engelli çocuğun yanı sıra, 15 odalı engelliler pansiyonuyla kısa süreli konaklama hizmeti de verecek olan Engelliler Merkezi; 5 yıldızlı otel konseptinde düşünülerek hazırlandı.
İlk kez görenlerin adeta büyülendiği merkez hakkında ki ortak görüş; “bu merkez Türkiye’nin imajını değiştirir” oldu. Görme Engelli Milletvekili Lokman Ayva ve Görme Engelli Sanatçı Metin Şentürk, Engelliler Merkezi’nin kendilerini büyülediğini, Türkiye’de böyle merkezlerin çoğalmasıyla engellilerin en önemli sorununun ortadan kalkacağını söylediler.

Maltepe Belediyesi Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi; Türkiye’nin en kapsamlı
ve en büyüğü apoletleriyle kapılarını ilk kez basına açtı
Merkez; engelliye rahat yaşam, sağlık, eğitim ve terapinin yanı sıra aileye de sosyal hayata devam edebilme müjdesini veriyor.
MERKEZDE NELER VAR?
4200 metrekare kapalı ve yaklaşık 4 dönümlük açık alanda koşullandırılan Bahadır Erdoğdu Zihinsel
Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi’nde; Özel Eğitim Okulu, Özel Eğitim Rehabilitasyon Birimi, İş-Eğitim Merkezi, Aile Destek ve Eğitim Birimi, İş-Uğraşı Atölyeleri, Fiziksel Terapi Birimi, Uygulama Evi, Engelliler Pansiyonu, Engelliler Lokali ve Parkı bulunuyor.

Share.

About Author

Leave A Reply