Kabızlık nasıl tedavi edilir?

0

Kabızlık nasıl tedavi edilir?
Kabızlığın ne kadar süredir devam ettiği, ağırlık derecesi ve etken olan sebeplere yönelik kabızlık tedavisi gerçekleştirilir.
Günümüzde büyük küçük herkesin başına gelebilen kabızlık problemi ne yazık ki kimi bireylerde daha fazla husule gelmekte ve bilhassa da çocuklarda ciddi sorunların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Kabızlık tedavisi nasıl yapılır, uzmanların kabızlığa olan çözüm önerileri nelerdir, buyurun makalemizin devamından öğrenelim. Uzun süredir kabızlık şikayeti yaşanıyorsa ve bir türlü kabızlık geçmek bilmiyorsa, kabızlığın tedavisi için gereken adımları atmanın zamanı gelmiş demektir.
Kabızlığın tedavisi
Kabızlığın tedavisi öncesinde birçok hastalıkta olduğu gibi, ilk olarak nedenleri araştırılır ve nedene yönelik tedavi girişimlerinde bulunularak ortadan kaldırılması planlanır
Kabızlık tedavisi için beslenmenin düzene sokulması, egzersiz yapılması, tuvalet alışkanlığında bir takım değişiklikler yapmak, ilaç kullanımı gerekiyor.

Kabızlığın nedeni yanlış beslenmeden kaynaklı ise, bu durumda bağırsan normal bir çalışma faaliyetini göstermesine yardımcı olacak lifli gıdaların tüketimine ağırlık verilmelidir. Beslenmede lifli gıdalara daha fazla yer vermek kadar, beslenme saati de çok önemlidir. Hareketsizlikten kaynaklı kabızlığın tedavisinde de egzersiz yapılması, kasrın adalelerinin güçlendirilmesi tavsiye edilir. Kalın bağırsağın çalışmasını sağlayacak ve adaleleri kuvvetlendirecek egzersizler yapılmalıdır. Dışkı söktürücü veya yumuşatıcı ilaçları kullanımı ile de kabızlık tedavi edilmeye çalışılır.
Bir önceki Halsizliğe karşı ne yapmalı? başlıklı konumuzda halsizlik nasıl geçer ve halsizlik nasıl önlenir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karatay diyeti kabizlik nasil giderilir, kabızlık nasıl tedavi edilir, kabızlık nasıl tedavi edilr, Kabızlık neden olur ve çözüm önerileri nelerdir, kabızlık sebeplerı ve çözüm onerılerı

Share.

About Author

Leave A Reply