Kilolarımdan nasıl kurtulurum?

0

Kilolarımdan nasıl kurtulurum?

Kilo vermek için sabırlı olmak ve çaba sarf etmek gerekir.
Kilolarımdan kurtulmak istiyorum? Nasıl kilo verebilirim? diyorsanız öncelikle kendinize uygun bir beslenme programı hazırlamalısınız. Birden verdiğinizi kiloları aynı hızda geri almamak istiyorsanız bu önerileri dikkate almalısınız. Uzmanlar, yavaş ve emin adımlarla zayıflanması gerektiğini öneriyorlar. Birden verilen kilolar sağlık problemlerini de yanında getirir

 

Kilolarımdan nasıl kurtulurum?

 

Çoğu kişi öğün atlayarak ve aç kalarak zayıflamaya çalışıyor. Bu çok yanlış bir davranıştır. Çünkü, vücudunuzun beslenme dengesini bozduğunuz için hem sağlık problemi yaşarsınız hem de bu şekilde verdiğiniz kiloları ileride fazlası ile geri alırsınız.
Enerjisi düşük olan diyet programlarından uzak durun. Zayıflamak için sabırlı olmak ve enerjinizi yüksek tutmanız gerekir. Düşük enerjili diyet programları kilo vermenizi hızlandırır doğru, ama buda çok yanlış bir davranıştır. Çünkü, enerjisi düşük olan diyetler ile yağ kütlelerinizi değil kas dokunuzu kaybediyorsunuz. Bunun için yağ dokusunun kaybedilmesini sağlayacak enerjisi yüksek diyetleri tercih edin.
Hızlı kilo vermek değil, yavaş ve sağlıklı kilo vermek önemlidir. Çünkü, vücut enerjinizin bir anda düştüğü için kişi daha fazla yemek yeme isteği duyacaktır. Bu yüzden de kaybettiği kilolarla birlikte daha fazlasını alacaktır. Haftalık kilo kaybınız 1 kg olmalıdır.
Öneriler;
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kilolarımdan nasıl kurtulurum, fazla kilolarımdan nasıl kurtulurum, kilolarımdan kurtulmak istiyorum nasıl olacak, kilolarımdan nasıl kurtulabilirim, obezitede nasil kurtuluruz

Share.

About Author

Leave A Reply