Ruj nasıl sürülür?

0

Ruj nasıl sürülür?
Özen göstererek sürdüğünüz rujunuzu gün içerisinde yeniden tazeleme gereği duymazsanız. Peki ruj nasıl sürülmelidir biliyor musunuz? Bilmeyenler için ruj sürme teknikleri;

 
Sürekli ruju tazelemek istemiyorsanız, bir kerede doğru sürmelisiniz. Doğru rengi bulmak kadar rujun düzgün ve doğru sürülmesi de son derece önemlidir.
Ruj bir kadının en önemli makyaj malzemelerinden biri olması nedeniyle dikkatli sürülmesinde yarar var. Makyaj yaparken rujunuza daha çok zaman ayırmalısınız
Rujunuzun renkleri ve konturları daha uzun süre dudaklarınızda kalır. Dudaklarınıza çekici bir görünüm kazandırmak için buna dikkat edin.
Ruj sürmeden önce yüzünüze sürdüğünüzü fondöteni dudaklarınıza da sürün. Fondöten dudaklarınızın rengini açtığı için rujunuz daha belli olacaktır. Hele ki açık renk ruj sürecekseniz bu işlemi muhakkak yapmalısınız. Açık bazın üstüne sürülen ruj kendini daha çok belli eder.
Dudaklarınıza kontur çekin. Kontur, dudaklarınızın belirginleşmesini sağlar. Rujunuzun tonunda yada bir ton açığı kontur kalemi kullanabilirsiniz. Bilhassa dudaklarınız ince ise bu işlemi yaparak dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz.

Rujunuzu ruj fırçası yardımı ile sürün. Böylece renkler dudaklarınıza daha rahat yayılır. Ayrıca rujunuzun kalıcı olmasını da sağlar.
Rujunuzu sürdükten sonra sabitleyin. Bunun için kağıt mendil kullanın.rujunuzu sürdükten sonra kağıt mendili dudaklarınızın arasında sıkıştırın. Böylece rujunuzun fazlası kağıt mendile geçmiş ve ruj dudaklarınıza daha iyi işlemiş olur.
Mat bir görünüm istiyorsanız mendile pudra sürerek dudaklarınızda sıkıştırabilirsiniz. Daha bir mat görünüm için ise dudak kalemi ile dudaklarınızı boyayın.
Dudaklarınıza parlaklık vermek için ise parlatıcı kullanın.

Bir önceki yazımız olan Bacaklardaki çatlaklar nasıl gider? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ruj sürdükten sonra ne sürülür

Share.

About Author

Leave A Reply