Sibutramin içeren ilaçlar toplanıyor

0

Sibutramin içeren ilaçlar toplanıyor

Zayıflatma konusunda yardımcı olduğunu düşündüğünüz ve kullandığınız ilaçların, aslında sizi zayıflatmak yerine ölüme süreklediğini biliyor musunuz? Piyasada bitkisel içerikli birçok ilaç bulunuyor ve sizlerde bu ilaçların faydalı olduğunu düşünerek kullanıyorsanız.

 
Sağlık Bakanlığı piyasada bulunan zayıflama tabletlerini toplatma kararı aldı. Çünkü bu tür bitkisel içerikli ve zayıflattığı söylenen ilaçlar insanları kandırarak sağlıklarını riske atmasına neden oluyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından bitkisel ürünlerin kalp hastalıklarına yakalanma riskinin bulunduğu açıklandı. Özellikle içerisinde sibutramin bulunan bitkisel ürünler tamamen piyasadan kaldırılacak. Oysaki bu ilaçların yarardan çok zararı bulunuyor
Bu açıklama sonucunda ,bitkisel sibutramin içerikli ilaçların toplanması kararlaştırıldı.
Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından, “Antakya Biberi, Sarımsak Biberi” gibi bitkisel ilaçları kilo vermek için kullanan kişilerde çeşitli hastalıkların ortaya çıkması gerekçesiyle tüm ilaçların toplatılacağı belirtildi.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sibutraminin zararları, sibutramin zararları, sibutramin içeren ilaçlar hangileri, sibutramin hangi ilaçlarda var, sibutramin içeren ilaçlar

Share.

About Author

Leave A Reply