Stres saçları döküyor mu?

1

Stres saçları döküyor mu?
Dünya genelinde birçok kişi stres kaynaklı olarak saç dökülmesi sorunu ile karşılaşmaktadır.

Stres saçları döker mi?

Güney Kaliforniya Üniversitesi doktorlarından ve Revivogen saç bakım losyonu üreticisi Prof. Dr. Çoğu hastalıkların husule gelmesinde rol oynayan stres, saç sökülmesinin de önemli bir sebebidir.
Saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden ilkinin genetik faktörler olduğunu söyleyen uzmanlar, ikincil sebep olarak da stresi göstermektedirler

Alex Khadavi, saç dökülmesi sebepleri arasında gösterilen birçok etkenin aslında saç dökülmesine yol açmadığının altını çizdi. Özellikle de düzensiz beslenme saç dökülmesi yapıyor diyen uzmanlara katılmamaktadır. Khadavi “düzensiz beslenme saç dökülmesine yol açsaydı sokakta yaşamak zorunda kalan evsizlerin öncelikle saçlarının dökülmesi gerekirdi. Hâlbuki hepsinin çok uzun ve gür saçları var” diye konuştu.

Stresin ve genetik faktörlerin saç dökülmesinde rol oynadığını savunan Khadavi, aynı zamanda jöle kullanmanın ve şapka takmanın da saç dökülmesine yol açmadığını, bu etkenler sadece saçı yıprattığını, mevsimsel saç dökülmesi diye bir şeyin olmadığını da savunanlardan. Saç dökülmesinin %95’lik oranı genetik bir sorun, %5’lik oranı ise stres başta olmak üzere, ağır depresyon ve kullanılan ağır ilaçların sebebidir.

Share.

About Author

1 Yorum

  1. saç dökülmesi on

    saç dökülmesi konusunda oldukça yararlı bilgiler, stres her hastalığın altından çıktığı gibi saç dökülmesi hastalığının da altından çıktı (:

Leave A Reply