Vitiligo hastalığı belirtileri

0

Vitiligo hastalığı belirtileri
Günümüzde kesin olarak vitiligo hastalığının neden husule geldiği bilinmese de, ortaya çıkan vitiligonun ırsi bir bozukluktan kaynaklandığı düşünülmektedir. Ekseri 18 ile 22 yaş arasında husule gelen vitiligo hastalığının cinsiyet olarak görünme olasılığı ise kadın ve erkeklerde eşit durumdadır.
Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre vitiligo hastalığının görülme sıklığı en fazla olan kişiler, siyah ırka sahip olanlardır.  Deri rengi bozukluğuna bağlı olarak cilt üzerinde beyaz lekelenmeler oluşur ve bu lekelenmeler vitiligonun en belirgin belirtileridir.
Ala, balas, ebreş ve albino gibi farklı isimlerle de bilinen vitiligo hastalığı, cilde rengini veren hücrelerin, hücre kaybına uğraması veya hücre yıkımının gerçekleşmesine bağlı olarak husule gelen deri rengi bozukluğudur
Vitiligo hastalığının belirtileri en fazla ağız, burun, göz, üreme organları çevresinde oluşur. Bu bölgelerde yer yer beyazlaşmalar husule gelir ve zamanla vücudun diğer bölgelerine de sıçrar.

Vitiligo hastalığının belirtileri nelerdir?
Bir önceki Varis neden olur? başlıklı konumuzda varis nedeni, varis nedenleri ve varis sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: genital bolgedeki mantar vücudun başka yerine sıçrar mı, vitiligo hastaları ne ile beslenmeli ne yememeli, vitiligo hastalığı kaşıntı yaparmı, vitologo kasinti yaparmi

Share.

About Author

Leave A Reply